domů  |   tisk  |   napište nám

 Kurzy kresby zachycené na vidoeozáznamu jsou určené všem začátečníkům, kteří by se rádi naučili kreslit a prozatím nenašli odvahu nebo čas přihlásit se do školy, nebo řádného kurzu.

Není třeba znát teorii, stačí jen chuť výtvarně se projevit. Na konkrétních příkladech Vás zkušený lektor provede základy techniky kresby uhlem, ukáže Vám použitelné materiály, pomůcky a způsoby jak s kreslením začít. Uhel je ideální kreslicí prostředek pro začátečníky a pro všechny, kteří nemají rádi vykreslování detailů, mají rádi svižnost, nebojí se velkých tahů na velkých plochách Kreslení není výsadou školených umělců, ale kreslit může kdokoli, kdo má chuť.

 

 OBJEDNÁVEJTE ZDE

Jitka Hilská

Narozena 1953 v Praze. V letech 1972 – 1977 studovala scénické výtvarnictví na divadelní fakultě AMU (kresbu a malbu zde vyučoval akademický malíř doc. O. Smutný ). Věnuje se malbě.

Od původních krajinářských inspirací se v postupně její obrazy ( lyrická emotivní abstrakce ) stávaly „ výtvarným přepisem“ poezie Bohuslava Reynka, Jana Skácela apod. ve smyslu duševní blízkosti a rezonance.V poslední době se vrací pro inspiraci zpět k přírodě a zároveń se obrací do sebe - vnitřní krajiny. Pracuje technikou oleje na plátně nebo kombinovanou technikou na papíru i na plátně. Fotografií se zabývá od roku 2003. Je členem Nového sdružení pražských umělců. Vyučuje v Atelieru Kaštan a ve Studiu Dobeška. Fotografie na http://jitkahilska.rajce.idnes.cz/

 

Ukázka z DVD

resetovac
© Fixed Point s r.o. 2008
realizace  Quasar